Dažant seną paviršių būtina išsiaiškinti, kokia jo būklė ir kokiais dažais jis buvo dažytas. Anksčiau dažyti blizgančiais alkidiniais arba kietais katalitiniais ar epoksidiniais dažais gali nesukibti su dažomu paviršiumi, todėl jį reikia nušveisti iki matiškumo. Negalima dažyti dažais su stipriais tirpikliais, nes apatiniai dažų sluoksniai gali suminkštėti ir atsiskirti nuo paviršiaus.
Paviršiai, dažyti klijiniais dažais, tirpsta vandenyje, o dažyti kalkiniais dažais išskiria dulkes, todėl lateksiniais dažais jų dažyti negalima - paviršius pirmiausia reikia apdoroti alkidine gruntavimo priemone.
Lateksiniais dažais dažytus paviršius prieš dažymą reikia nuplauti plovikliu ir perplauti vandeniu, nes prie nešvaraus ir dulkėto paviršiaus nekibs jokie dažai.
Remonto metu pastato konstrukcijose gali susikaupti daug drėgmės. Ji įvairiai
veikia medžiagų savybes. Labiausiai paplitę reiškiniai - brinkimas ir skeldėjimas. Drėgmės paveikti paviršiai gali pakeisti spalvą, atsirasti pelėsių. Drėgmė perneša ir druskas, jos taip pat gali apgadinti paviršių. Jei buvo apdorotas pernelyg drėgnas paviršius, dažai nuo jo nusilupa.
Drėgmės kiekis išreiškiamas procentais nuo sausos medžiagos svorio. Pavyzdžiui, tinkuotų paviršių santykinė drėgmė prieš dažant juos dažais, sudarančiais orui nelaidų sluoksnį, turi būti mažesnė negu 70 proc. Drėgnoms patalpoms būtina tinkamai parinkti apdailos medžiagas - glaistus, dažus, dangas ir hidroizoliaciją.
Drėgmės sugadintas medžiagas reikia pašalinti. Pelėsių apimtus paviršius nuplauti hipochlorito tirpalu. Apdorojamas paviršius turi būti sausas ir tvirtas.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą